Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: Destrukcyjne działania PiS

dodano 2017-09-19 10:14 w kategorii: Informacje

- Działania PiS związane z kampanią billboardową powodują utrwalenie obrazu wymiaru sprawiedliwości, któremu się nie ufa. Nie uda się tego odwrócić - oceniła Anna Maria Żukowska w programie #RZECZoPOLITYCE.
 
- To, co robi PiS jest destrukcyjne dla wymiaru sprawiedliwości. Buduje się obraz sędziów, którym się nie ufa, i taki obraz zostanie zakodowany - uważa rzeczniczka SLD.
 
Polityczka SLD odniosła się również do współpracy z partią Razem, z którą w ramach komitetu „Ratujmy Kobiety” Sojusz zbiera podpisy pod projektem ustawy liberalizującej prawo do przerywania ciąży. - Podejmowanie wspólnych działań minimalizuje napięcia – oceniła. 
 
- Byłoby dobrze, gdyby dwie formacje lewicowe, Razem i SLD znalazły się w parlamencie, byłoby z kim zawiązać koalicję - mówiła rzeczniczka.
 
Zastrzegła, że rosnąca w sondażach popularność lewicy nie przekłada się jednak na zsumowanie poparcia, gdyż częściowo, choć w niewielkim stopniu, elektoraty się pokrywają.
 
Żukowska mówiła, że zbieranie podpisów obecnie służy pokazaniu sprzeciwu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, ale realizacja postulatu złagodzenia jest przy obecnym składzie Sejmu niemożliwa.
 
Oglądaj całą rozmowę z Anną-Marią Żukowską w programie #RZECZoPOLITYCE, kliknij tu.
 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.